روان حساب آموزشگاه

 za9

 

نرم افزار روان حساب آموزشگاه بر اساس تقاضا

مدیران محترم آموزشگاه ها طراحی و تولید شده است .


بصورت خلاصه می توان اهداف روان حساب را موارد زیر عنوان کرد :


1 - نرم افزاری با ظاهر و کاربری ساده همراه با ارائه گزارشات قدرتمند
2 - پوشش نیاز های اصلی آموزشگاه ها
3 - حل مشکل حسابرسی مدیران محترم
4 - ارائه نرم افزار با کمترین هزینه

 

2016-12-28_192437

همان طور که در فرم بالا ( پنجره اصلی نرم افزار ) می بینید  به طور کلی نرم افزار به 2 بخش کلید های عملیاتی و فهرست ها تقسیم شده است . می توان با استفاده از کلیدهای عملیاتی که روی پنجره اصلی نرم افزار قرار دارد اطلاعات را وارد نرم افزار کرد و در صورتی که می خواهید اطلاعات ثبت شده را مشاهده ، ویرایش ، حذف ، چاپ و ... کنید بایستی به فهرست مربوطه مراجعه کنید .
همچنین در این پنجره راهنما کاملی از نحوه استفاده از نرم افزار قرار دارد .

 

نکته : کلید های خروج کالا ، ورود کالا ، حضور غیاب و سایر درآمدها در نسخه کامل نرم افزار وجود دارد .

 


 

برخی از مهم ترین امکانات نرم افزار

 


 

نکته : در نرم افزار روان حساب کپشن زبان آموز ، دانش آموز ، قرآن آموز ، ریاضی آموز  ، هنر آموز و .... را در فرم تنظیمات / تنظیمات ویژه تعیین می شود .

 

2016-12-29_123429

 ما در این صفحه کپشن زبان آموز را مدنظر قرار داده ایم .

 


 

1 - تعریف زبان آموزان

در این فرم شما می توانید تمامی اطلاعات زبان آموز را ثبت کنید . همچنین امکان ثبت تصویر زبان آموز از روی وب کم و یا بصورت فایل موجود می باشد .
امکان تعیین شماره موبایل والدین و زبان آموز جهت ارسال پیامک فراهم است . ( مثلاً در صورتی که زبان آموز غایب بود برای والدین پیامک ارسال شود ) .
پس از ثبت در این فرم اطلاعات در فهرست ثبت نام ها قرار خواهد گرفت .

 

2016-12-28_203818

 

در نرم افزار روان حساب اطلاعات ثبت شده در فهرست ها نمایش داده می شود . تصویر زیر مربوط به فهرست ثبت نام ها / زیر فهرست زبان آموز ها می باشد .
در زیر فهرست زبان آموز ها در ستون بستانکاری جمع کل پول های دریافتی از زبان آموز نشان داده می شود و در ستون بدهکاری جمع کل بدهکاری شامل ثبت
نام ها ( شامل چند ترم  ) وجود دارد و در ستون مانده حساب ، مانده بدهکاری زبان آموز نشان داده می شود .
همچنین جمع هر ستون در پایین فهرست قرار دارد .

 

2016-12-29_132602

از طریق کلید منو گزارش صورتحساب مالی هر یک از زبان آموزان قابل دسترسی است . در این صورتحساب تمامی ثبت نام های انجام شده ، فروش وسایل کمک آموزشی شامل کتاب و سایر اقلام و مبالغ دریافتی ( وجه نقد و چک بانکی ) از زبان آموز بصورت جامع قابل دسترس می باشد .
56-1
از دیگر امکان در این زیر فهرست ، امکان چاپ کارت زبان آموز بصورت تکی و یا کلی از طریق کلید منو / چاپ کارت زبان آموز می باشد .

57-1


 

2 - تعریف کلاس ها

همانند فرم زیر اطلاعات لازم را جهت ثبت کلاس وارد می شود .

 

2016-12-28_200418

 
تصویر زیر مربوط به فهرست ثبت نام ها /  زیر فهرست کلاس ها می باشد . در زیر فهرست کلاس اطلاعات جامعی از کلاس ها مانند تعداد ثبت نام شدگان ، جمع کل درآمد ، جمع دریافتی و مانده درآمد به تفکیک نشان داده می شود .
همچنین جمع هر ستون در پایین فهرست قرار دارد .

 

223

از طریق کلید منو / چاپ دفتر نمره کلاس امکان پذیر می باشد .

1234-1

پس از پایان ترم می توانید اسکنی از دفترنمره کلاس تهیه و از طریق کلید منو / امکان  بایگانی دفترنمره کلاس  جهت ثبت عملکرد در نرم افزار بایگانی شود .

 

یکی از بهترین امکانات کاربردی نرم افزار ، امکان انتقال ثبت نام های یک کلاس به کلاس جدید از طریق کلید منو می باشد .

این امکان در آغاز ترم باعث تسهیل در ثبت نام ها می شود . شما می توانید براحتی ثبت نام ترم قبل یک کلاس را به کلاس جدید در شروع ترم جدید انتقال دهید و دیگر نیازی نیست که یکی یکی ثبت نام ها را انجام دهید .

 

2016-12-29_1225533 - تعریف استاد

 

2016-12-28_204024

 
پس ثبت اساتید در هنگام تعریف کلاس ، اطلاعات مربوطه در زیر فهرست اساتید قرار می گیرد . مبلغ بستانکاری ، بدهکاری و مانده حساب اساتید مشخص شده است . مبلغ بستانکاری شامل حق الزحمه استاد از تدریس کلاس ها ، مبلغ بدهکاری شامل وجوه نقد پرداخت شده  از طرف آموزشگاه به استاد می باشد .
در پایین فهرست جمع ستون ها قرار دارد .

 

2016-12-28_203948

 از طریق کلید منو در زیر فهرست اساتید می توانید به صورتحساب جامع استاد دسترسی پیدا کنید . در این گزارش عملکرد مالی یک استاد از ابتدای همکاری تا حال بصورت جامع قابل دسترس است .

892-1-1


 

4 - انجام ثبت نام زبان آموزان در کلاس ها

در این فرم بایستی تعیین کنیم کدام زبان آموز در کدام کلاس ثبت نام شده است . در صورتی که بخواهید زبان آموز و یا کلاس تعریف کنید از طریق کلید + قابل انجام است .

 

2016-12-28_192508

اطلاعات ثبت شده از طریق فرم بالا در زیر فهرست ثبت نام ها قرار می گیرد .  در این زیر فهرست جزئیات مالی هر ثبت نام به تفکیک شهریه کلاس ، میزان تخفیف داده شده ، جمع خالص شهریه ، دریافتی و مانده حساب هر ثبت نام مشخص شده است . همچنین جمع هر ستون در پایین فهرست قرار دارد .

 

2016-12-29_140106

نکته : در نرم افزار روان حساب مانده حساب ها به تفکیک زبان آموز ، استاد ، کلاس و ثبت نام وجود دارد .

 5 - ثبت دریافت وجه نقد از زبان آموزان همراه با رسید دو نسخه ای

برای دریافت وجه نقد از فرم زیر استفاده می شود . در  هنگام ثبت سند دریافت وجه نقد بخش ( شهریه کلاس ، کلاس و کتاب ، کتاب و... ) مشخص شده است . همچنین نوع دریافتی شامل وجه نقد یا کارت بانکی قابل ثبت است .  در صورتی که از کلید ثبت و چاپ رسید استفاده کنید نرم افزار یک رسید 2 نسخه ای به شما خواهد داد که یک نسخه آن نزد شما و دیگری مربوط به زبان آموز  می باشد .

 

2016-12-28_192559

همانند سایر فرم ها اطلاعات ثبت شده در فرم بالا در فهرست امور مالی / زیر فهرست دریافت وجوه نقد ثبت خواهد شد .


6 - ثبت دریافت چک بانکی از زبان آموزان بابت ثبت نام

برای ثبت چک از فرم زیر استفاده خواهد شد . در صورتی که وضعیت چک در حالت وصول شد قرار گیرد مبلغ به صندوق آموزشگاه بصورت خودکار اضافه خواهد شد .
یکی از امکانات دیگر نرم افزار روان حساب ، فعالسازی سیستم هشدار دهنده چک می باشد که از قسمت تنظیمات نرم افزار قابل فعالسازی می باشد تا در هنگام باز شدن نرم افزار
چک های دریافتی را جهت وصول به شما یادآوری کند .

 

2016-12-28_192743

همانند سایر فرم ها اطلاعات ثبت شده در فرم بالا در فهرست امور مالی / زیر فهرست دریافت چک بانکی ثبت خواهد شد .


7 - ثبت هزینه جاری آموزشگاه و پرداخت حقوق به اساتید

در قسمت گروه هزینه می توانید نوع هزینه شامل حقوق اساتید و یا سایر هزینه های جاری آموزشگاه را تعیین کنید . در صورتی که بخواهید یک گروه هزینه اضافه کنید می توانید از کلید + استفاده کنید .

در صورتی که گروه هزینه حقوق اساتید را انتخاب فرمایید فیلد استاد برای شما فعال می شود که می توانید استاد مورد نظر را انتخاب کنید .

اگر گروه هزینه حقوق اساتید نباشد فیلد استاد غیر فعال خواهد شد .

چنانچه حقوق استاد را از طریق این فرم پرداخت نمایید مبلغ به ستون بدهکار ( پرداختی ها ) در زیر فهرست اساتید اعمال شده و مانده حساب تغییر می کند .

همچنین در صورتحساب استاد هم اعمال می شود  .

 

2016-12-28_192633

همانند سایر فرم ها اطلاعات ثبت شده در فرم بالا در فهرست امور مالی / زیر فهرست دریافت چک بانکی ثبت خواهد شد .


8 - ثبت دریافت و یا پرداخت تنخواه به صندوق

مبالغ وجوه نقد دریافت شده و چک های بانکی وصول شده به صندوق نرم افزار اضافه خواهند شد . چنانچه شما می خواهید این مبالغ را از منشی / کارمند خود تحویل بگیرید بایستی از فرم دریافت / پرداخت تنخواه با وضعیت دریافت وجه نقد استفاده کنید . مبلغ از صندوق کسر و در سیستم سند حسابداری آن ثبت خواهد شد .
چنانچه منشی / کارمند شما می خواهد یک هزینه ثبت کند که مبلغ آن بیش از مبلغ صندوق نرم افزار است در این حالت شما وجه ای را به منشی / کارمند پرداخت می کنید تا هزینه مربوطه را انجام دهد . برای ثبت این حالت بایستی وضعیت را در حالت پرداخت به صندوق قرار دهید تا بتوانید مبلغ صندوق نرم افزار را افزایش دهید .
بصورت کلی شما می توانید با استفاده از این فرم صندوق نرم افزار را بالانس ( میزان ) کنید .

 

2016-12-28_192715

همانند سایر فرم ها اطلاعات ثبت شده در فرم بالا در فهرست امور مالی / زیر فهرست های  دریافتی و پرداختی به صندوق  ثبت خواهد شد .


9 - تعریف کاربران مختلف و تعیین سطح دسترسی آنها به بخش های مختلف نرم افزار

برای استفاده از نرم افزار می توانید چندین کاربر با سطح دسترسی های مختلف در سیستم تعریف کنید . این کار باعث می شود تا ثبت تمامی سندها توسط چه شخصی بوده مشخص باشد . همچنین مهم ترین امکان در این بخش سیستم دسترسی کاربران می باشد . شما می توانید برای منشی / کارمند خود برای دسترسی به فرم های که نیاز نمی باشد اجازه ورود ندهید ( مثلاً نمی خواهید منشی / کارمند به بخش گزارشات دسترسی داشته باشد )

 

2016-12-29_2320342016-12-28_204601

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در هنگام ورود به برنامه پنجره لاگین ظاهر می شود که هر کاربر می تواند با وارد سازی  کلمه عبور وارد برنامه شود .

 

2016-12-28_121601

فهرست کاربران در نرم افزار از منو ابزار قابل دسترسی می باشد .

 


 

10 - سیستم انبار گردانی کالا ( این امکان در  نسخه کامل نرم افزار روان حساب موجود است )

سیستم انبار گردانی کالا مربوط به کالاهای شامل کتاب و سایر لوازم آموزشی است که وارد انبار آموزشگاه می شود و در خروجی به زبان آموزان تحویل داده می شود . انجام عملیات ورود اطلاعات توسط 2 فرم ورورد کالا به انبار و خروج کالا از انبار انجام می شود . در هنگام خروج کالا می توان خروجی کالا را بصورت کلی برای یک کلاس و یا بصورت تکی انجام داد . 

2016-12-28_2047482016-12-28_204832

 
اطلاعات ثبت شده در فهرست انبار قرار خواهد گرفت . در این فهرست 3 زیر فهرست قرار دارد که در زیر فهرست موجودی انبار تعداد ورودی ، خروجی ، تعداد موجودی کالا ، ارزش و جمع کل به تفکیک هر کالا نشان داده می شود . همچنین جمع هر ستون در پایین فهرست قرار دارد .

 

2016-12-29_120337

 
از دیگر امکانات خوب این بخش گزارش کارتکس کالا ( از طریق کلید منو )  می باشد که گردش حساب یک کالا از ابتدا تا حال را مشخص خواهد کرد .

8920-1

همچنین نوع  سیستم انبار گردانی را می توانید از طریق فرم تنظیمات همانند شکل زیر تعیین فرمایید .

 

2016-12-29_123417

 


 

11  - ثبت حضور و غیاب کلاس ها با امکان ارسال پیامک برای والدین ( این امکان در  نسخه کامل نرم افزار روان حساب موجود است )

 

پس از مشخص کردن عنوان کلاس براحتی می توانید حضور و غیاب زبان آموز را ثبت کنید . همچنین در صورتی که اگر زبان آموز غایب بود برای شماره موبایل زبان آموز و والدین پیامک ارسال نمایید.

 

2016-12-29_120546

 


 

12 - ثبت سایر درآمدهای آموزشگاه نظیر کلاس خصوصی ، اجاره مکان و غیره  ( این امکان در  نسخه کامل نرم افزار روان حساب موجود است )

 

در صورتی که از طریق آموزشگاه خود ، درآمد های دیگری نظیر اجاره مکان آموزشگاه و کلاس خصوصی را کسب می کنید می توانید مبالغ درآمد ها را از طریق فرم زیر در نرم افزار ثبت نمایید . اینکار باعث می شود در گزارشات نرم افزار سایر درآمد ها هم لحاظ شود .

 

2016-12-29_120649

 13- گزارشات جامع و متنوع

 

نرم افزار روان حساب دارای گزارشات جامع و متنوعی از عملکرد حساب ها در آموزشگاه می باشد .
مطمئنا گزارشات خوب می تواند تاثیر بسزایی در مدیریت هر چه بهتر آموزشگاه نقش داشته باشد .

 

گزارشات نرم افزار شامل :

میانگین نمرات : شامل میانگین نمرات کلاسی ، میان ترم ، پایان ترم و کل بصورت ترمی می باشد .

 

سود خالص : جمع درآمد ها ،جمع هزینه ها و جمع مانده حساب زبان آموزان و سود خالص یک ترم بر اساس تفریق موارد فوق  بصورت ترمی محاسبه خواهد شد .

 

درآمد از ثبت نام ها : نمودار درآمد از ثبت نام ها بصورت ترمی نشان داده می شود .امکان فیلتر سازی از یک تاریخ مشخص تا تاریخ دیگر ، تهیه خروجی به فایل  و چاپ وجود دارد .

 

هزینه ها : نمودار هزینه ها به تفکیک گروه هزینه ها نمایش داده خواهد شد . .امکان فیلتر سازی از یک تاریخ مشخص تا تاریخ دیگر ، تهیه خروجی به فایل  و چاپ وجود دارد . 

 

گزارش انبار : وضعیت ، میزان سود و  عملکرد فروش کالا ها در انبار را مشخص خواهد نمود . ( این تب در نسخه کامل نرم افزار فعال می باشد )

 

گزارش صندوق : وضعیت صندوق را بصورت روزانه و کلی نشان می دهد . در این گزارش مولفه های ورودی و خروجی به صندوق به تفکیک وجود دارد . همچنین جهت پرینت ریز عملکرد صندوق ( بصورت کلی با جزئی ) می توانید از کلید پرینت استفاده کنید .

 

مانده حساب زبان آموزان  :  در این گزارش درآمد ، دریافتی و مانده حساب ها به تفکیک ترم وجود دارد .

 

عملکرد اساتید : میانگین نمرات ( کلاسی ، میان ترم ، پایان ترم و کل ) برای هر استاد مشخص شده است .

 

در ادامه به چند تصویر از گزارشات در زیر توجه فرمایید :

 

2016-12-28_192807

2016-12-28_192815

2016-12-28_192833

 

2016-12-28_192911

یکی دیگر از امکانات کاربردی نرم افزار روان حساب ، نوار گزارش ساز می باشد . شما با استفاده از این نوار گزارش ساز می توانید هر نوع گزارشی را از داخل فهرست ها تهیه نمایید .

قسمت اول نام ستون ، قسمت وسط وضعیت ( مساوی ، بزرگتر ، کوچکتر ، نامساوی ) ، قسمت سوم مقدارمشخص و برای اضافه کردن شرط بعدی از کلید   و   استفاده می شود . در نتیجه شما می توانید هر نوع گزارش چند شرطی بسادگی در فهرست بسازید .
این امکان در تمامی فهرست ها قرار دارد .

2016-12-29_122917

 


 

14- تنظیمات نرم افزار

ما سعی نموده ایم نرم افزار روان حساب دارای تنظیمات متنوعی باشد تا هر مشتری بتواند آنرا شخصی سازی نمایید .
1 -  تنظیمات ارسال پیامک :  شامل انتخاب رویداد ( یعنی در چه زمانی در نرم افزار )  و وارد سازی متن دلخواه در هنگام ارسال پیامک را شامل می شود .
2 - تنظیمات هشدار دهنده چک : با فعالسازی این امکان در هنگام باز شدن نرم افزار چک های بانکی دریافتی جهت وصول یادآوری می شود .
3 - مشخصات آموزشگاه : در این تب شما می توانید مشخصات آموزشگاه شامل نام آموزشگاه ، آدرس و تلفن ، لوگو آموزشگاه را وارد نمایید . این مشخصات در تمامی سربرگ ها و پاورقی ها در هنگام  چاپ گزارشات ، فهرست ها و سایر موارد  قرار خواهد گرفت .
4 - تنظیمات چاپ کارت زبان آموز : در نرم افزار کد زبان آموز بصورت سیستمی از 1 شروع می شود چنانچه بخواهید در هنگام چاپ کارت زبان آموز عددی را به عنوان پیشوند به شماره زبان آموز اضافه نمایید بایستی از این تب عدد دلخواه را وارد و ثبت نمایید .
 
5 - متن پایین چاپ فهرست و صورتحساب : در هنگام چاپ فهرست و صورتحساب می توانید متن دلخواهی ( مثلاً شعار تبلیغاتی ، تبریک مناسبت ها و .. ) را به نرم افزار اضافه نمایید در هنگام چاپ صورتحساب ها و فهرست ها در پرینت قرار گیرد .
 
6 - پشتیبان گیری اتوماتیک : یکی از مهم ترین تنظیماتی که پس از راه اندازی نرم افزار بایستی آنرا فعال نمایید امکان پشتیبان گیری از اطلاعات نرم افزار می باشد . برای اینکار بایستی مسیر ذخیره سازی را  تعیین شود . پس از فعالسازی در هنگام بسته شدن نرم افزار ، بصورت خودکار از فایل دیتابیس نرم افزار فایل پشتیبان تهیه می شود . این امکان باعث می شود که اگر در صورتی که اطلاعات نرم افزار بنا به دلایل مختلف ( مانند : ویروسی شدن سیستم ، قطع برق ، حذف اشتباهی برنامه و ... ) از بین برود شما می توانید اطلاعات نرم افزار را با فایل پشتیبان بازگردانید . امکان تهیه فایل پشیتبان بصورت بازه زمانی هم فراهم می باشد .
 
7 - تنظیمات شبکه داده : این تنظیمات شامل اندازه ، فونت و رنگ شبکه داده ( سطر و ستون های جداول در فهرست ها ) مربوط می شود .
8 - تنظیمات واحد پولی : ریال ، تومان و یا هر واحد پولی دیگر را می توانید وارد کنید .
9 - اضافه سازی سایر امکانات : چنانچه خریداران نسخه پایه بخواهد نرم افزار خود را به نسخه کامل تبدیل نمایند بایستی از این تب استفاده کنند .
10 - تنظیمات ویژه : 
الف : سیستم ثبت وقایع امکانی است مربوط به ثبت لحظه ای تمامی عملکرد های نرم افزار که در فایل متنی در مسیر نرم افزار قرار می گیرد .
                                       ب : تغییر کپشن زبان آموز
  پ : چنانچه می خواهید کد زبان آموز را بصورت دستی وارد کنید می توانید تیک آیا کد زبان آموز وارد شود را فعال کنید . با اینکار آیتم کد زبان آموز به فرم تعرف زبان آموز اضافه خواهد شد .
  ت : فیلد نام مدرسه را هم می توانید در هنگام تعریف زبان آموز به فرم مربوطه اضافه نمایید .
 
11- موجودی اولیه صندوق : در هنگام راه اندازی نرم افزار بایستی تنظیم شود .
12- فرمول محاسبه سرمایه در انبار :  مربوط به سیستم انبارگردانی نرم افزار می شود .

 

در ادامه به تعدادی از فرم های تنظیمات توجه فرمایید .

 

 

2016-12-29_121911

 

2016-12-29_123340

 

2016-12-29_123358

 


 

15 - سایر امکانات :

1 - امکان مرتب سازی و چاپ فهرست

2- ارسال پیامک در هنگام ثبت نام ، دریافت وجه نقد ، دریافت چک به زبان آموز
3- ارسال پیامک بدهی مانده حساب و نمرات زبان آموزان
4- ارسال پیامک بصورت متن دلخواه به زبان آموزان
5-ارائه گزارشات از وضعیت ارسال پیامک ها

6- نصب آسان نرم افزار بدون نیاز به تنظیم فونت فارسی و یا پیش نیاز های دیگر ...
7- سادگی استفاده از نرم افزار در محیطی بسیار کاربر پسند
8- راهنما F1 در تمامی فرم ها
9- فیلم آموزشی استفاده از نرم افزار
10- و ده ها امکان دیگر

 


 

شماره های تماس جهت خرید و مشاوره : 09117688076   و   01732130337

دانلود نسخه آزمایشی نرم افزار

 

 


راهنما نصب و راه اندازی نرم افزار :

 

فایل دریافتی را از حالت فشرده خارج نمایید و فایل Setup برنامه را نصب کنید . در مراحل نصب گزینه های next , ok را انتخاب نمایید تا برنامه نصب شود .

نکته : وضعیت Action Center در کنترل پنل سیستم شما باید روی گزینه never قرار داشته باشد . ( نحوه تنظیم را در شکل زیر مشاهده فرمایید )

 

untitled-1